Domov » Novice » 14. Pokal Terme Ptuj

14. Pokal Terme Ptuj

V Termah Ptuj je bilo pestro dogajanje, saj je na 14. Pokalu Terme Ptuj 2018 startalo 260 tekmovalcev iz desetih slovenskih in štirih tujih klubov. Ti so v dveh dneh v dopoldanskem delu plavali predtekmovanja, medtem ko je popoldanski spored bil namenjen finalom. V bazenu smo spremljali tokrat v glavnem mlade tekmovalce, katero so skupno zbrali v posameznih in štafetnih preizkušnjah skorajda 800 nastopov. Daleč najbolj uspešen klub na tokratnem tekmovanju na Ptuju je bil SC Wacker Burghausen, saj je pobral veliko število medalj, hkrati pa je imel najboljša tekmovalca mitinga. V seštevku štirih disciplin sta to bila mlada nadarjena nemška plavalca Marlene Von Sommoggy in Manuel Kohlscmid. Plavalni klub Terme Ptuj je zastopalo devetindvajset tekmovalcev, katerih glavni cilj je bil, da so popravili njihove osebne rekorde. To je večini tudi uspelo, hkrati pa so dobili tudi dvajset medalj. Na 14. Pokalu Terme Ptuj je uspešno nastopila tudi Plavalna akademija Kurent iz Ptuja, katera je imela skupno prijavljenih petindvajset tekmovalcev in je osvojila sedem medalj.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 16. maja 2018.)