Domov » Novice » Članska strelska ekipa Ptuja prva v Sloveniji

Članska strelska ekipa Ptuja prva v Sloveniji

Športna dvorana Kidričevo je bila prizorišče zadnjega 6. turnirja tekmovanja v 1. A ligi v streljanju z zračno pištolo za Pokal Slovenije. Dvanajst tričlanskih ekip se je pomerilo za točke in na zanimivem tekmovanju je tokrat bila najbolj natančna ekipa Športnega društva Jožeta Kerenčiča iz Miklavža pri Ormožu, ki je nastreljala 1123 krogov. V članski ekipi Strelskega kluba Ptuj sta tokrat manjkala Sašo Stojak in Majda Raušl. Tudi brez teh dveh pomembnih členov so Matija Potočnik, Zlatko Kostanjevec in Tadej Širec z nastreljanimi 1105 krogi osvojil šesto mesto. V skupnem seštevku rezultatov vseh šestih krogov v 1. A ligi v streljanju z zračno pištolo za Pokal Slovenije je končni vrstni red za sezono 2017/2018 tretje mesto Strelsko društvo Dušan Poženel Rečica pri Laškem, drugo mesto Strelsko društvo Jože Kerenčič Miklavž pri Ormožu in prvo mesto Strelski klub Ptuj. Ta velik ekipni uspeh je dopolnil še njihov član Sašo Stojak, ki je bil najboljši strelec med posamezniki, medtem ko je Strelski klub Ptuj dobil še prehodni ligaški pokal, za najboljši klub v streljanju z zračno pištolo v seštevku ligaških rezultatov kadetov, mladincev in članov.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 21. marca 2018.)