Domov » Novice » Judoistom Drave 31. Pokal Ptuja

Judoistom Drave 31. Pokal Ptuja

V športni dvorani Center se je na štirih blazinah na 31. Pokalu Ptuja skupno borilo 232 judoistov in judoistk iz tridesetih klubov. Večina jih je bila iz Slovenije, medtem ko so sodelovali še klubu iz Avstrije, Hrvaške, Romunije in Velike Britanije. Tekmovanje je v večini starostnih kategorij štelo za slovenski pokal in je bil podprto letos prvič s posebnih sistemom imenovanim CARE. Vsi rezultati so šteli za Pokal Ptuja, v katerem je bil končni vrstni red tretje mesto Judo klub Murska Sobota s 77 točkami, drugo mesto je pripadlo Judo klubu Slovenska Bistrica s 143 točkami in prvo mesto je zasedel Judo klub Drava, ki je osvojil 380 točk. Ptujčani so tako obranili naslov na Pokalu Ptuj in skupno so na tatamijih osvojili sedemnajst zlatih, dvajset srebrnih in osemnajst bronastih medalj.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 20. aprila 2018.)