Domov » Novice » Maji Bedrač bronasta medalja na svetovnem prvenstvu v atletiki

Maji Bedrač bronasta medalja na svetovnem prvenstvu v atletiki

Maja Bedrac in Grega Pavlovic
V Caliju je bilo svetovno prvenstvo za mlajše mladince v atletiki, na katerem je v skoku v daljino zablestela Maja Bedra?. Šestnajstletna atletinja je med devetnajstimi tekmovalkami osvojila tretje mesto. V finale se je uvrstila kot ?etrta, potem ko je v kvalifikacijah sko?ila 616 centimetrov. V finalu je nanizala naslednje dolžine 446 centimetrov, 609, prestop, 597, 613 in 622 centimetrov. Pred zadnjo šesto serijo v finalu je bila skakalka v daljino precej oddaljena od medalje, nato pa je v najpomembnejšem skoku pristala najdalje. Pred našo atletinjo sta bili Švedinja Kaiza Karlen s skokom 624 centimetrov in Ameri?anka Tara Davis s skokom 641 centimetrov. Osvojena bronasta medalja na mlajše mladinskem svetovnem prvenstvu je dale? najve?ji uspeh v karieri Maje Bedra?. Iz Atletskega kluba Ptuj je v Kolumbiji v teku na 200 metrov Grega Pavlovi? z osebnim rekordom 21.82 osvojil na koncu zasedel zelo solidno šestindvajseto mesto. Oba mlada atleta sta na svetovnem prvenstvu pokazala velik potencial in stabilnost, katera je predvsem Maji Bedra? v odlo?ilne trenutku pomagala do izjemnega uspeha osvojene bronaste medalje.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 29. julija 2015.)