Domov » Novice » Mura v derbiju premagala Dravo

Mura v derbiju premagala Dravo

Dinamična tekma med Dravo in Muro je v odličnem vzdušju prinesla pet zadetkov, številne lepe priložnosti in veliko borbenosti na obeh straneh. V prvem polčasu sta imela najlepši priložnosti za goste Luka Bobičanec in za domačine Luka Šalamun. Prvih petinštirideset minut se je končalo z 0:0 in vse zadetke smo videli v nadaljevanju. Za Ptujčane je najprej po lepi podaji Dejana Školnika zadel Ignacio Cuffaro. Po predložku z desne strani je za Muro izenačil Rok Sirk. Drava je ponovno povedala, saj je po kotu Nastje Čeh z glavo zabil gol Luka Petek. V nadaljevanju je izenačil z diagonalnim strelom Luka Bobičanec, medtem ko je po uigrani situaciji dal zmagovalni zadetek za ekipo iz Murske Sobote Rok Sirk. Mura si je v pravem derbiju, ki je v vseh pogledih opravičil njegov naziv in si ga je na Mestnem stadionu ogledalo okrog 1500 gledalcev priigrala pomembne tri točke, medtem ko si tudi nogometaši Drave kljub porazu zaslužijo čestitke za dobro predstavo na zelenici.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 8. novembra 2017.)