Domov » Novice » Najboljša športnika Peter Balta in Mina Markovič

Najboljša športnika Peter Balta in Mina Markovič

Mina in Peter
V soj žarometov so v kulturni dvorani Gimnazije Ptuj stopili najboljši ptujski športniki za leto 2016. Podeljeno je ve? kot osemdeset nagrad, med katerimi je glavna tista za najboljšega športnika. V tej kategoriji je bil na tretjem mestu tekmovalec v tajskem boksu Aleš Golob, na drugem mestu kajak sprinter na mirnih vodah Tilen Vidovi? in na prvem mestu padalca Peter Balta. Ta je lani postal ekipni svetovni prvak v skokih na cilj v Chicagu in je drugi? po letu 2013 osvojil naslov najboljšega športnika. V ženski konkurenci je tretja najboljša športnica teniška igralka Tamara Zidanšek, na drugem mestu je atletinja Veronika Domjan in na prvem mestu je športna plezalka Mina Markovi?. Slednja je lani bila tretja na svetovnem prvenstvu v težavnostnem plezanju in je že osmi? postala najboljša športnica Mestne ob?ine Ptuj. Za najboljšo moško ekipo so izbrali Boks klub Ring iz Ptuja. Pri ženskih ekipah je zmagal Rokometni klub Aklimat Ptuj. Nagrado za življenjsko delo na podro?ju športa je dobil Ivan Klari?. Na prireditvi Športnik leta 2016 so med izstopajo?imi nagradami še tiste za najboljše trenerje, ki so Aleš Bezjak, Zlatko Kostanjevec in Ivan Pu?ko mlajši. Posebni nagradi sta dobila Klub malega nogometa Poetovio in Damjan Habjani?, na podro?ju športa invalidov je bil nagrajen Franc Vaupoti?, medtem ko sta najbolj nadarjena mlada športnika Maja Bedra? in Žan Viher. Prav tako pa so organizatorji podelili nagrade še najboljši srednji šoli, državnim prvakom in zaslužnim športnim delavcem.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 27. januarja 2017.)