Domov » Novice » Nika Šlamberger deveta v Evropi

Nika Šlamberger deveta v Evropi

?lanica Judo kluba Drava Ptuj Nika Šlamberger se je pod vodstvom njenega trenerja Vlada ?uša in s sparing partnerico Urško Urek intenzivno pripravljala na kadetsko evropsko prvenstvo, ki je bilo v Kaunasu. Mlada judoistka je tekmovala v kategoriji nad 70 kilogramov, v kateri je bilo prijavljenih dvajset tekmovalk. V prvem krogu je bila ?lanica slovenske reprezentance prosta, v drugem krogu je v takti?nem dvoboju tik pred koncem premagala Latvijko Anno Lebedevo, medtem ko je v ?etrtfinalu z vzvodov v parterju izgubila proti hrvaški tekmovalki Heleni Vukovi?. Po teh dveh dvobojih jo je ?akal še repasaž, v katerem se je pomerila z Ukrajinko Ruslano Bulavino in po porazu je osvojila kon?no deveto mesto. To mesto je nekoliko nižje od želja Nike Šlamberger, katere naslednji veliki cilj v letu 2017 bo nastop na evropskem prvenstvu v judu za mladince, ki bo pri nas v Mariboru.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 12. julija 2017.)