Domov » Novice » Odmevna zmaga nogometašev Drave nad Muro

Odmevna zmaga nogometašev Drave nad Muro

V športne parku v Zavrču sta si v osmini finala Pokala Pivovarne Laško stali nasproti ekipi Drave in Mure. Slednji so bili branilci pokalnega naslova iz prejšnje sezone in so nastopili v vlogi absolutnih favoritov. Prvoligaš iz Murske Sobote tega statusa ni potrdil na zelenici, ampak je drugoligašu iz Ptuja dovolil, da je prišel predvsem po odlični igri v drugem polčasu do zmage. V prvem polčasu sta si ekipi v enakovredni igri priigrali le malo priložnosti in za izpostavit je pri Muri strel Marka Brkiča, ki ga je odlično ustavil Dravin vratar Marko Klasinc in poizkus Ptujčanov, ki ga je slabo zaključil Antonio Đurić. Veliko več akcije je bilo v drugem polčasu, ki so ga domačini pričeli z zadetkom. Po prekršku nad Maticem Marcisusom je omenjen igralec vzel kar sam žogo in je uspešno realiziral enajstmetrovko. Tudi po vodstvu je Drava igrala dobro in organizirano, kar jim je prineslo še nekaj lepih priložnosti. Po kotu z desne strani je z glavo drugi zadetek dosegel Gabriele Piras. Na drugi strani se je Mura trudila doseči zadetek in najbližje temu so bili po strelu Klemna Šturma, saj se je žoga kar dvakrat odbila od prečnika ptujskih vrat. To je pomenilo, da je Drava v Zavrču z 2:0 premagala Muro in se je po najboljši letošnji predstavi zasluženo uvrstila v četrtfinale