Domov » Novice » Pokal Poli 2017

Pokal Poli 2017

Poli 2017
V koledarju Kolesarske zveze Slovenije se v zadnjih letih tradicionalno pojavlja kolesarska dirka Pokal Poli. To organizira Kolesarski klub Ptuj, ki jo je letos izpeljal na popolnoma novi lokaciji, saj je bil start in cilj pri Goja centru, medtem ko se je kolesarilo po obeh brežinah dravskega kanala. Krog je bil dolg nekaj ve? kot štiri kilometre in šlo je za popolnoma ravninsko dirko, na kateri je nastopilo skorajda 300 kolesarjev. Tekmovanje je potekalo v moški in ženski konkurenci v šestih starostnih kategorijah. Kolesarski klub Perutnina Ptuj je imel na startu skupno devetindvajset tekmovalcev. Med deseterico so bili v njihovih starostnih kategorijah Jure Majnik, Hana Jeromel, Jan Svenšek, Gašper Pušnik, Nace Malovi? in Marko Hozjan. Slednji je bil med Ptuj?ani najboljši tretji med starejšimi mladinci. Pokal Poli 2017 je bil na novi progi v prvi izvedbi zelo dobro izpeljan in dirka je štela tudi za Pokal Slovenije.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 12. april 2017.)