Domov » Novice » Pomembna zmaga ptujski rokometašic

Pomembna zmaga ptujski rokometašic

Derbi z začelja prvenstvene lestvice 1. A državne rokometne lige med ženskim Rokometnim klubom Ptuj in Jadranom je bil petdeset minut bolj izenačen, kot kaže končni rezultat. V prvem polčasu so si domačinke nekajkrat priigrale po tri zadetke prednosti, a so na odmor šle s prednostjo zadetka, medtem ko so si prednost sedmih zadetkov priigrale v končnici tekme. V njej so odlično igrale v obrambi in so prišle do zmage z 29:22. Z zmago so se naše rokometašice odcepile od dna prvenstvene lestvice in so s tem prehitele Jadran. Po zaključku rednega dela tekmovanja v 1. A državni rokometni ligi čaka ptujske rokometašice še playout ali končnica tekmovanja, v katerem bo njihov glavni cilj priti do obstanka v elitni ženski slovenski rokometni ligi.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 9. marca 2018.)