Domov » Novice » Pregled karting sezone 2016

Pregled karting sezone 2016

Karting sezona 2014
Vransko, Novi marof in ?edad so bila prizoriš?a letošnjih dirk za državno prvenstvo v kartingu, medtem ko je ptujska dirka zaradi porušitve kartodroma v Hajdošah bila odpovedana. Na šestih dirkah sezone se je tekmovalo v petih razli?nih razredih in skupno je dirkalo triinpetdeset dirka?ev in dirka?ic iz enajstih slovenskih društev ter klubov. Med njimi je bilo dobro zastopano tudi Avto moto društvo Ptuj, saj je skupno imelo devet voznikov. V razredu Rotax micro max je bil iz ptujskega društva Luka Mileti? ?etrti, Erik Kastelic deveti in Julijan Hu? šestnajsti. Sedmo mesto je v Rotax max juniorju osvojil Matic Kolmani?, še boljša pa sta bila v Rotax maxu Matjaž Bogadi s ?etrtim mestom in Jaka Šeruga s petim mestom. Prav tako dva dirka?a so Ptuj?ani imeli v Rotaxu DD2, kjer je bil osmi Borut Kolar in deveti Vladimir Hreš?ak. V glavnem dirkaškem razredu KZ2 je bil šesti Friderik Vajnhandl. Po šestih dirkah je v skupnem seštevku najve? to?k za prvo mesto v sezoni 2016 zbralo Avto moto društvo Šlander Celje, na drugem mestu je bilo Avto moto društvo Hajdina in na tretjem mestu je bilo Avto moto društvo Ptuj. Slednje letos ni organiziralo nobene dirke in morda bodo ti lahko priredili kakšno tekmovanje v letu 2017 na novem kartodromu v Slovenja vasi.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 14. oktobra 2016.)