Domov » Novice » Ptujčani ekipno tretji na domači karting dirki

Ptujčani ekipno tretji na domači karting dirki

Karting dirke 2015
Na kartodromu v Hajdošah so bile dirke v sedmih razredih, ki so štele za državno prvenstvo in pokal Sportstil. Na 725 metrov dolgi progi je tekmovalo osemdeset voznikov in voznic iz Italiji, Hrvaške in Slovenije. V programu je bilo najprej uradno merjenje ?asov, nato predfinalne vožnje in na koncu še finalne vožnje. Spektakularne vožnje malih formul si je ogledalo lepo število gledalcev. Dale? najboljša dirka je bila v razredu R7 KZ2, v kateri je ?lan Avto moto društva Hajdina Vid Pšajd, medtem ko je bil ?lan Avto moto društva Ptuj Matjaž Dominko drugi. Po kon?anih dirkah je sledila podelitev pokalov najboljšim na dirki in posebne pozornosti so bili deležni najmlajši, ki so vozili v razredu R1 Mini 50. Vsi zmagovalci so dobili pokale in v skupnem seštevku je bil vrstni red prvo mesto Avto moto društvo Šlander Celje, drugo mesto Avto moto društvo Hajdina in tretje mesto Avto moto društvo Ptuj.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 19. junija 2015.)