Domov » Novice » Ptujske rokometašice obstale v prvi ligi

Ptujske rokometašice obstale v prvi ligi

V športni dvorani Ljudski vrt sta v tretji tekmi končnice v 1. A državni rokometni ligi igrali ptujska in hrpeljska ženska vrsta. Prvi polčas je bil kar izenačen in gostje so v sredini prišle celo do dveh zadetkov prednosti, a so domačinke nato z umirjeno in učinkovito igro polčas dobile za štiri zadetke. V nadaljevanju je ženski Rokometni klub Ptuj najprej zaigral še bolj zavzeto v obrambi in uspešno v napadu, tako da je prišel celo do vodstva s 23:16, a ekipa Jadrana Bluemarina se je borila do konca in se je še nekajkrat približala, a je na koncu vseeno visoko izgubila z 31:25. Za obstanek v ligi se je igrala po sistemu treh zmag na petih tekmah. Ptujčanke so dobile že prve tri tekme in rezultati so bili 34:26, 30:25 in 31:25. S tremi zmagami si je ženski Rokometni klub Ptuj priigral končno deveto mesto v 1. A državni rokometni ligi in posledično tudi obstanek v elitnem ženskem rokometnem tekmovanju. Ob nihanjih v igrah in rezultatih, ki so ptujskim rokometašicam prinesle obstanek v ligi pa je potrebno poudariti ob koncu sezone še eno dejstvo, da so igralke v tej sezoni naredile viden napredek v sami igri in tudi v rokometnem razmišljanju nasplošno.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 27. aprila 2018.)