Domov » Novice » Ptujski šport v letu 2016

Ptujski šport v letu 2016

peter-balta-sport-2016
Med ptujskimi športniki je boksar Denis Lazar sodeloval na evropskih olimpijskih kvalifikacijah v Bakuju, kjer je zabeležil zmago in poraz, medtem ko je ob koncu leta drugi? v karieri osvojil Zlato rokavico. Med predstavniki borilnih športov je bil v tajskem boksu na evropskem prvenstvu Aleš Golob v kategoriji do 75 kilogramov tretji, peti pa je bil na evropskem prvenstvu v kickboksu v point fightingu Luka Vindiš. Na evropskem prvenstvu v streljanju je nastopil z zra?no pištolo solidno Sašo Stojak. V kajak sprintu na mirnih vodah je tekmoval na evropskem in svetovnem prvenstvu za mlajše ?lane Tilen Vidovi?. Na sam vrh je med ptujskimi športniki v letu 2016 stopil padalec Peter Balta, ki je v skokih na cilj zmagal na tekmi svetovnega pokala v Thalgau in je s slovensko reprezentanco postal ekipni svetovni prvak v Chicagu. Pri ženskah je v judu postala državna prvakinja Urška Urek, v streljanju z zra?no pištolo je solidno na evropskem prvenstvu nastopila Majda Raušl, medtem ko je bila Lara Vuzem Vajda druga na svetovnem prvenstvu v kickboksu med starejšimi kadetinjami. Velik napredek in veliko zmag je v letu 2016 zabeležila teniška igralka Tamara Zidanšek, ki se je povzpela na svetovni ra?unalniški WTA lestvici do 159 mesta. Prav tako sta dosegli veliko novih mejnikov tudi ptujski atletinji Veronika Domjan in Maja Bedra?. Slednja je postala državna ?lanska prvakinja v skoku v daljino in je osvojila drugo mesto na evropskem prvenstvu za mlajše mladinke v Tbilisiju. Starejša Veronika Domjan je dosegla državni ?lanski rekord v metu diska, ki sedaj znaša 60.11 metra in je na ?lanskem evropskem prvenstvu v Amsterdamu osvojila deseto mesto. Še bolje pa je šlo Mini Markovi?, ki je solidno tekmovala na tekmah za svetovni pokal in je najboljšo uvrstitev leta 2016 dosegla na svetovnem prvenstvu v Parizu, kjer je v težavnostnem plezanju osvojila tretje mesto. Med ptujskimi ekipami je v moški konkurenci Boks klub Ring osvojil naslov prvakov slovenske boksarske lige. Rokometni klub Drava se je po skorajda dvajsetih letih prebil ponovno v 1. A državno rokometno ligo, medtem ko je Nogometni klub Drava osvojil tretje mesto v 2. slovenski nogometni ligi. Dobro so tekmovali tudi ptujska strelska, atletska, padalska in teniška ekipa ter ekipa tekmovalcev v tajskem boksu, ki je osvojila naslov prvakov mednarodne lige. V ženski konkurenci so ?lanice Namiznoteniškega kluba Ptuj v 1. ligi osvojile kon?no peto mesto, medtem ko je za izpostavit še žensko rokometno ekipo, ki se je prav tako ponovno uvrstila v 1. A državno rokometno ligo.

(Objavljeno v oddaji Ptujski kroniki, dne 11. januarja 2017.)