Domov » Novice » Ptujski športni dogodki leta 2017

Ptujski športni dogodki leta 2017

Med tekmovalnimi športnimi dogodki je bil tradicionalno zelo dobro obiskan 13. mednarodni miting Pokal Terme Ptuj 2017. Na tem tekmovanju je nastopilo 267 plavalcev in plavalk iz Nem?ije, Hrvaške in Slovenije. Dobro so nastopili tudi ?lani Plavalnega kluba Terme Ptuj in Plavalne akademije Kurent. Prav tako v Termah Ptuj in v njeni okolici je bil še en tradicionalni športni dogodek 16. Ptujski triatlon, na katerem je v vseh starostnih kategorijah nastopilo okrog 300 tekmovalcev. Nekaj manj okrog 250 tekmovalcev se je borilo v športni dvorani Center na tatamijih na 30. mednarodnem prvenstvu v judu za Pokal Ptuja 2017. 39. ptujski padalski pokal z mednarodno udeležbo je bil izveden na letališ?u v Moškanjcih in na njem so v skokih na cilj nastopili padalci iz Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Avstrije in Slovenije. Nekaj ve?jih tekmovanj je na Mestnem stadionu na Ptuju izvedel Atletski klub Ptuj in najve?je je bilo Prvenstvo Slovenije za starejšem mladince in mladinke v atletiki. Kolesarski klub Perutnina Ptuj je na novi progi s startom in ciljem pri Goja centru ter z vožnjo po cestah ob kanalu reke Drave organiziral mednarodno kolesarsko dirko za Pokal Poli 2017. Iz rekreativnega vidika je na Ptuju in v naši okolici še vedno najve?ji dogodek Poli maraton in na petnajsti izvedbi se je zbralo skupno 4500 udeležencev. V sklopu praznika Mestne ob?ine Ptuj je Brodarsko društvo Ranca na ptujskem jezeru izvedlo 25. Rancarijo, na kateri je nastopilo osemnajst ekip. Poseben je bil tudi tridnevni športni dogodek Ptujski športni vikend, medtem ko je tokrat bila posamezno izvedena tudi Mini olimpijada Vrtca Ptuj, na kateri je sodelovalo okrog 270 otrok.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 19. januarja 2018.)