Domov » Novice » Sašo Stojak tekmoval na evropskem prvenstvu v Mariboru

Sašo Stojak tekmoval na evropskem prvenstvu v Mariboru

Saso Stojak - EP v Mariboru
V Draš centru v Mariboru se je na evropskem prvenstvu v streljanju z zra?no pištolo znašlo med ?lani na strelski liniji oseminšestdeset tekmovalcev. Gre za same izvrstne strelce in med njimi je bil tudi Sašo Stojak, za katerega je bil to drugi nastop na prvenstvu stare celine v elitni konkurenci, ki pa se mu ni posre?il ?isto po njegovih željah. Stojak je slabo za?el tekmovanje, saj je v prvih treh serijah nastreljal 92. 94 in 91 krogov, medtem ko se je v naslednjih treh serijah stabiliziral in je nastreljal po 95 krogov. Evropski prvak je postal Nemec Christian Reitz, naš strelec je osvojil 62 mesto in je skupno nastreljal 562 krogov. Sašo Stojak je ob Kevinu Venti in Blažu Kunšku tvoril v Mariboru na evropskem prvenstvu v streljanju slovensko reprezentanco v streljanju z zra?no pištolo, ki je ekipno na koncu osvojila trinajsto mesto.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 15. marca 2017.)