Domov » Novice » Uspehi ptujskih atletov veteranov

Uspehi ptujskih atletov veteranov

atletika-avstralija
Trije atleti veterani so v za?etku meseca novembra tekmovali na svetovnem prvenstvu atletov veteranov in na panpacifiških igrah. Marko Sluga, Miki Prstec in Ivan Klari? so si za letošnji glavni tekmovalni cilj zadali nastop na svetovnem prvenstvu atletov veteranov v Pertu. Ptujska atletska trojka se je z dobrimi nastopi izkazala med ve? kot 4000 tekmovalci. Dve srebrni medalji je v Avstraliji osvojil Miki Prstec, ki je bil drugi v suvanju krogle in metalskem peteroboju. V kategoriji M80 se je zelo izkazal Marko Sluga, ki je bil dvakrat tretji v metu kopja in v skoku v višino. Tretji ?lan Atletskega kluba Ptuj Ivan Klari? je v kategoriji M75 bil peti v metu gire in šesti v metalskem peteroboju. Po uspešnem nastopu na svetovnem veteranskem prvenstvu v atletiki so naši atleti nastopili še na panpacifiških igrah v Runaway Bayu, kjer so bili zelo uspešni, saj so na tem tekmovanju osvojili ve? kot dvajset medalj.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 2. decembra 2016.)