Domov » Novice » Gospodarstvo » Ptujčani so se izkazali v tekmi kajakov in kanujev na mirnih vodah

Ptujčani so se izkazali v tekmi kajakov in kanujev na mirnih vodah

Ptujsko jezero je bilo preteklo soboto prizoriš?e slovenskega pokala 2007 v kajakih in kanujih na mirnih vodah. Na stopni?kah so stali tudi ?lani doma?ega kluba.

Na 3. tekmi osmega slovenskega pokala za kadete in mladince je nastopilo kar 62 kajakašev in kanuistov iz šestih slovenskih klubov. Med šestimi udeleženci Brodarskega društva Ranca Ptuj se je najbolj izkazal Tilen Vidovi?, ki je v kategoriji K – 1,  na razdalji 2000 metrov, osvojil prvo mesto.

Tretje mesto je med mlajšimi deklicami osvojila Maja Vrši? v razredu K – 420. S še preostalimi tremi nehvaležnimi ?etrtimi mesti so mladi Ptuj?ani ve? kot izpolnili pri?akovanja.

V torek se bo kon?no pri?ela težko pri?akovana ureditev ptujskega jezera, del katere je tudi izgradnja veslaške proge, ki naj bi bila kon?ana do jeseni, ko nameravajo na jezeru organizirati tudi ?lansko državno prvenstvo.

Mirno ptujsko jezero zagotavlja odli?ne pogoje za veslaštvo, kar potrjuje tudi soglasje in pozitivno mnenje kajakaške zveze k prvi veslaški progi za kajak in kanu na mirnih vodah, ki bo pomenila veliko pridobitev za celotno Slovenijo.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, 22. junija 2007)