Domov » Novice » Šport » 11. Ptujski triatlon

11. Ptujski triatlon

Ptujski triatlon si je v zadnjih letih vsekakor pridobil dober status v Sloveniji in v tujini. Plavalni del tako poteka v Termah Ptuj, zelo varno je izpeljana kolesarski del, medtem ko tek poteka v bližini Term in po nasipu reke Drave. Vsi ti pozitivni faktorji so vplivali, da se je letošnjega enajstega ptujskega triatlona udeležilo rekordno število udeležencev, saj jih je bilo kar 286 iz Hrvaške, Italije in Slovenije. Glavni triatlon je bil sprint triatlon, v katerem so tekmovalci preplavali 750 metrov, prekolesarili 20 kilometrov in pretekli 5 kilometrov. Drugo leto zapored je med 137 tekmovalci prepri?ljivo slavil David Pleše. Pri ženskami je v super sprint triatlonu bilo na startu 27. tekmovalk in najhitreje je prišla v cilj šele šestnajstletna Eva Troha. Izmed ?lanov Tekaškega kluba Maraton sta bila najboljša pri moških Branimir Komel na osemindvajsetem mestu in pri ženskah Manja Kokol na dvanajstem mestu. V cilju smo udeležence vprašali, kako je bilo na poti.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 8. maja 2012.)