Domov » Novice » Aluminij v finalu MNZ Ptuj ugnal Dravo

Aluminij v finalu MNZ Ptuj ugnal Dravo

Nogomet Drava - Aluminij
Finalna tekma pokala Medob?inske nogometne zveze Ptuj v Stojncih med Dravo in Aluminijem je bila v prvem pol?asu izena?ena in videli smo številne zaklju?ne strele na obeh straneh. Pri Aluminiju je Robert Kurež s strelom z glavo zadel vratnico, medtem ko je za Dravo imel najlepšo priložnost Daniel Ljubec, a je njegov strel je odli?no obranil Tomaž Murko. V zadnji minuti prvega pol?asa je Aluminij povedel, potem ko je naprej poizkusil Luka Vindiš, medtem ko je Denis Topolovec poslal žogo v mrežo. Po tem vodstvu je favorizirana drugoligaška ekipa v drugem delu prevladovala v igri in priložnostih, tako sta na primer Luka Vindiš in Robert Kurež zadela okvir vrat. V 87. minuti je po kontri Elvina Podbrežnika dosegel iz bližine zadetek Sebastjan Petek za kon?ni izid 2 : 0. Predsednik Medob?inske nogometne zveze Ptuj magister Stanko Glažar in predstavniki zveze so ?lanom obeh ekip po finalu podelili spominske medalje in pokala. Zmagovalno pokalno lovoriko je dobil Nogometni klub Aluminij, ki jo je prevzel kapetan Denis Topolovec. Obe ekipi Drava in Aluminij pa sta se uvrstili v pokalno tekmovanje v okviru Nogometne zveze Slovenije za naslednjo tekmovalno sezono 2014/2015.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 24. maja 2014.)