Domov » Novice » Blaž Rola zmagal na Kitajskem

Blaž Rola zmagal na Kitajskem

Blaz Rola - zmagal na Kitajskem

Blaž Rola je dosegel nov velik uspeh, potem ko je osvojil ATP Challenger teniški turnir v Gvangžuju. Na Kitajskem je bil Ptuj?an drugi nosilec turnirja z nagradnim skladom 50 000 dolarjev. Tenisa? je za naslov zabeležil pet zmag in v finalu je z 2 : 1 v nizih bil boljši od Japonca Jui?ija Suigita. Za zmago je dobil 7.200 dolarjev in 90 to?k za lestvico ATP, na kateri se je povzpel za 23 mest. Tako je sedaj 128 najboljši igralec na svetu in je v letu 2014 naredil že velik napredek. Do tega je prišel najprej z izjemnim uspehom na Odprtem prvenstvu Avstralije, ko se je uvrstil do drugega kroga glavnega turnirja in sedaj še z odmevno zmago na ATP Challenger teniški turnir na Kitajskem, na katerem je ponovno zaigral odli?no.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 6. marca 2014.)