Domov » Novice » Državno prvenstvo v streljanju

Državno prvenstvo v streljanju

Saso Stojak na EP
Na Rogli je bilo 24. državno prvenstvo v streljanju z zra?nim orožje za vse starostne kategorije, na katerem je tekmovalo okrog 770 strelcev in strelk. Med njimi je imel v streljanju z zra?no pištolo veliko predstavnikov Strelski klub Ptuj. Ta je osvojil tri medalje, saj so bili mladinci ekipno prvi, kadeti drugi, medtem ko je bil med mladinci med posamezniki drugi Sašo Stojak. Ta je svoj nastop opravil dobro in mu je malo zmanjkalo do naslova državnega prvaka. V ?lanski konkurenci je nastopilo 76 strelcev in med njimi štirje Ptuj?ani, med katerimi je bil z nastreljanimi 557 krogi najvišje na petnajstem mestu Matija Poto?nik. Najboljša tekmovalka Strelskega kluba Ptuj v zadnjih letih Majda Raušl je med ?lanicami v streljanju z zra?no pištolo imela najboljši rezultat kvalifikacij, medtem ko ji v finalu žal ni šlo tako dobro in je na koncu na državnem prvenstvu osvojila peto mesto.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 1. aprila 2015.)