Domov » Novice » Ekipna zmaga ptujskih strelcev

Ekipna zmaga ptujskih strelcev

V športni dvorani v Veliki Nedelji se je odvil dvodnevni strelski spored, v katerem so se na 4. turnirju državnih lig v streljanju pomerili najboljši slovenski kadeti, mladinci in člani. V članski konkurenci so v 1. A ligi za Pokal Slovenije nastopili predstavniki Strelskega kluba Ptuj, ki so tekmovali med dvanajstimi tričlanskimi ekipami. Vsak posameznik je imel šestdeset strelov in na stopničke za zmagovalce so se uvrstili na tretjem mestu Strelsko društvo Jožeta Kerenčiča iz Miklavža pri Ormožu z nastreljanimi 1674 krogi, na drugem mestu Strelsko društvo Dušana Poženela iz Rečice pri Laškem z nastreljanimi 1676 krogi in na prvem mestu Strelski klub Ptuj z nastreljanimi 1681 krogi. Za ekipno zmago Ptujčanov so s posameznimi dosežki poskrbeli Sašo Stojak, Zlatko Kostanjevec in Matija Potočnik. Po rednem ekipnem delu tekmovanja se je osem najboljših uvrstilo še v finale posameznikov. V ta finale se je kot najboljši uvrstil Kevin Venta, medtem ko je bil Sašo Stojak drugi. A v finalu so se karte bistveno premešale, saj je Ptujčan Stojak tokrat zasedel sedmo mesto, medtem ko se je malo presenetljivo zmage veselila Anja Premzl.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 23. januarja 2019.)