Domov » Novice » Ekipno prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mladinke v atletiki

Ekipno prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mladinke v atletiki

Atletski klub Ptuj je v soboto organiziral Ekipno prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Na Mestnem stadionu na Ptuju smo videli kompleksno tekmovanje v skorajda vseh atletskih disciplinah, na katerem je nastopilo skupno 254 atletov. Med njimi je bila večina najboljših slovenskih mlajših mladincev se je izkazala z njihovimi teki, meti in skoki. Ptujska ekipa je štela sedem atletov in med njimi je dosegla najboljši rezultat z zmago v metu diska Zala Cunk. V moški konkurenci je ekipni državni naslov osvojilo Atletsko društvo Kladivar Celje z zbranimi 7153 točkami, medtem ko so Ptujčani zasedli trinajsto mesto z zbranimi 1399 točkami. V ženski konkurenci so se najbolj izkazale članice Atletskega društva Kronos Ljubljana, saj so za naslov ekipnih državnih prvakinj dosegle 6720 točk, članice ptujske ekipe pa so z 2765 točkami bile dvanajste.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 6. septembra 2019.)