Domov » Novice » Množično plavalno tekmovanje na Ptuju

Množično plavalno tekmovanje na Ptuju

Plavalni klub Terme Ptuj je organiziral 5. razvojni pokal Slovenije in 15. mednarodni miting Pokal Terme Ptuj 2019. Na startni listi se je znašlo 457 tekmovalcev iz 21 klubov, ki so prišli iz Nemčije, Hrvaške in Slovenije. Glavni del je tokrat sestavljal razvojni pokal, za katerega je discipline določila Plavalna zveza Slovenije in v njih so tekmovali številni mladi plavalci in plavalke. Med njimi je bilo sedemintrideset tekmovalcev Plavalnega kluba Terme Ptuj, med katerimi je bronasto medaljo osvojila ptujska štafeta 4 x 50 metrov prosto, medtem ko je bila najboljša posameznica Sara Lampret. Plavalna akademija Kurent je nastopila z enaintridesetimi tekmovalci, ki so skupno osvojili sedem medalj. Najboljša plavalca tokratnega tekmovanja na Ptuju sta bila David Kovačević iz Plavalnega kluba Čakovec in Zoja Šiler Klemenčič iz Plavalnega kluba Triglav Kranj. Samo tekmovanje je bilo v znamenju mladostne plavalne energije in z organizacijo se je zelo izkazal Plavalni klub Terme Ptuj.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 29. maja 2019.)