Domov » Novice » Najboljši ptujski športniki v letu 2014

Najboljši ptujski športniki v letu 2014

Blaz Rola igral v Sao Paolu

Blaž Rola je bil izmed ptujskih športnikov v letu 2014 najbolj v soju lu?i. Teniški igralec se je na svetovni ATP lestvici povzpel iz 184 na 80 mesto. Igral je v kvalifikacijah Grand Slam turnirja v Parizu, prvem krogu Grand slam turnirja v New Yorku in drugem krogu Grand slam turnirjev v Melbournu in Londonu. Dobra izkušnja je tudi za Dejanom Zavcem, ki se je v športni dvorani Tabor v dvoboju ve?era s tehni?nim knockoutom v sedmi rundi premagal Madžara Ferenca Hafnerja. Po dobri predstavi v ringu je postal evropski prvak po verziji WBO v lahki srednji kategoriji. Med najbolj nadarjene ptujske športnike sodi strelec Sašo Stojak. Ta je najboljši slovenski mladinski strelec z zra?nim orožjem, nastopil je na evropskem in svetovnem prvenstvu ter je standardni ?len ?lanske ekipe Strelskega kluba Ptuj v 1. A državni ligi v streljanju z zra?no pištolo. Ob bok omenjeni trojki med ptujskimi športniki sodijo tudi odli?en padalec Peter Balta, ki je v letu 2014 solidno opravil s svojim nastopom na svetovnem prvenstvu v Banja Luki. Z osmimi kazenskimi centimetri je osvojil triinštirideseto mesto med 122 tekmovalci. Sledita ?lana Boks kluba Ring boksarja državni prvak Denis Lazar in dobitnik Zlate rokavice Aleš Kujavec. Njegov brat Bojan Kujavec je solidno nastopal na mednarodnih tekmovanjih v K-1 in je bil v Italiji na svetovnem prvenstvu v svoji kategoriji uvrš?en od petega do osmega mesta.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 5. januarja 2015.)