Domov » Novice » Nepričakovan poraz nogometašev Drave

Nepričakovan poraz nogometašev Drave

Večina izmed 150 gledalcev, ki se je zbrala na Mestnem stadionu na Ptuju na tekmi 22. kroga 2. slovenske nogometne lige med Dravo in Ilirijo je pričakovala zmago ptujske ekipe. A gostje so na zelenici pokazali več želje, borbenosti in učinkovitosti ter so tri točke zasluženo odnesli v Ljubljano. Ptujčani so sicer povedli z 1:0, potem ko je dobro globinsko podajo Antona Rogine v prostor s strelom po tleh izkoristil Rok Zorko. Ilirija je najprej izenačila iz protinapada, saj je zadel Matevž Turkuš. Boljšo igro so Ljubljančani unovčili še z enim zadetkom v prvem polčasu, potem ko se je med strelce vpisal Ervin Tiganj. V zadnji minuti prvega polčasa je rezultat na 2:2 z natančnim strelom z glavo postavil Anton Rogina. Večjo željo po zmagi je Ilirija izkoristila v 68. minuti, ko je po predložku z leve strani zadetek iz bližine dosegel za končni rezultat 3:2 Tadej Rems. To je bil osmi poraz Drave v tej sezoni, ki ne glede na ta nepričakovan negativen rezultat ostaja na 6. mestu lestvice v 2. slovenski nogometni ligi.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 10. aprila 2019.)