Domov » Novice » Nogometaši Podvincev prvaki Super lige

Nogometaši Podvincev prvaki Super lige

Vodilni ekipi Super lige Podvincev in Cirkulan sta se pomerili na zadnji tekmi, ki je bila glede na status ali položaj na lestvici tudi derbi kroga. V njem smo spremljali dva različna polčasa in v prvem so prevladovali gostje, za katere je v 23 minuti po kotu z desne strani po strelu z glavo in odboju žoge od Branka Laha zadel Žan Belšak. Cirkulane so drugi zadetek dale 33. minuti, ko se je dobro znašel v zaključku akcije Žan Sitar. V drugem polčasu je najprej znižal rezultat s strelom od blizu Rok Svenšek. Končni rezultat tekme 2:2 je s strelom od daleč dal Damir Zagoršek. Že pred zadnjim krogom so bili zmagovalci Super lige člani ekipe Podvincev, ki so na dvaindvajsetih tekmah osvojili 50 točk.

Po koncu zadnje tekme so se prvaki malo poveselili, saj jih v prihodnjih dneh čakajo kvalifikacije za nastop v 3. slovenski nogometni ligi. V njih si želijo Podvinci, ki v tej sezoni praznujejo 40 let delovanja napredovanja in ta jubilej bodo zaznamovali prihajajoči vikend z revialnimi tekmami, petkovo veselico in sobotno prireditvijo ob koncu tekmovanj v ligah Medobčinske nogometne zveze Ptuj.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 7. junija 2019.)