Domov » Novice » Odlične igre Tamare Zidanšek na Tajskem

Odlične igre Tamare Zidanšek na Tajskem

Po dobrem nastopu na Odprtem prvenstvu Avstralije v tenisu je Tamara Zidanšek uspešno igrala tudi na WTA turnirju v Hua Hinu z nagradnim skladom 250 000 dolarjev. Članica Teniškega kluba Terme Ptuj se je na tem turnirju prebila v polfinale, potem ko je najprej premagala Madžarko Timeo Babos, nato Američanko Jennifer Brady in v četrtfinalu je bila boljša od Viktorije Golubič. V polfinalu je morala priznati premoč avstralski igralki Alji Tomljanovič, ki je zmagala z rezultatom 6:4 in 6:1. Kljub temu polfinalnemu nastopu je Tamara Zidanšek zadovoljna zapustila turnir na Tajskem, saj je osvojila veliko točk za svetovno računalniško WTA lestvico. Na njej se je povzpela za enajst mest in je prišla do najvišje uvrstitve v njeni karieri, saj je trenutno uvrščena na 63 mestu na svetu.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 6. februarja 2019.)