Domov » Novice » Po drami točka rokometašem Drave na tekmi z Rudarjem

Po drami točka rokometašem Drave na tekmi z Rudarjem

Obračun sosedov na prvenstveni lestvici Ptujčanov in Trboveljčanov je bil izenačen prvih dvajset minut do rezultata 9:9, a v tem delu je Rudar ves čas imel manjšo prednost. V končnici prvega polčasa so gostje izkoristili napake domačih rokometašev in so povedli s 15:11. Takoj v nadaljevanju so vodili že s 17:11, a nato se je začel lov Drave in napeta končnica. Tik pred koncem tekme so Ptujčani z mini serijo ulovili Trboveljčane, jih nato z zadetkom Jana Sivke iz sedemmetrovke tudi prvič na tekmi prehiteli, medtem ko je na 25:25 ob izteku igralnega časa izenačil Blaž Ernestl. Pred Dravo je v tem prvenstvu le še tekma v gosteh proti Ajdovščini, na kateri bi si v primeru zmage zagotovili končno peto ali šesto mesto v sezoni 2018/2019 v 1. B državni rokometni ligi.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 15. maja 2019.)