Domov » Novice » Podvinci premagali Dravo

Podvinci premagali Dravo

Podvinci - Drava
Podvinci in Drava sta lokalni derbi 3. slovenske nogometne lige sever odigrala na zelo težkem razmočenem igrišču. Na njem so se boljše znašli domačini, ki so bili nevarnejši, medtem ko so Ptujčani imeli večjo posest nad žogo. Prvi zadetek so dali Podvinčani v 29. minuti, ko je po predložku Roka Zorka z glavo zadel Branko Lah. Na 2 : 0 so povišali v 42. minuti, saj se je Rok Zorko odlično znašel in je neubranljivo zadel. Drava je znižala po predložku Boštjana Nežmaha, ko je avtogol dosegel Matej Rumež. V končnici tekme so domačini postavili piko na i z zadetkom Roberta Osterca za zmago s 3 : 1. Lokalni derbi med Podvinci in Dravo si je ogledalo kakšnih 400 ljubiteljev nogometa, ki so videli povsem zasluženo zmago domače ekipe.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 26. avgusta 2014.)