Domov » Novice » Pokal Poli 2016 v kolesarstvu

Pokal Poli 2016 v kolesarstvu

Pokal Poli 2016
Start in cilj tradicionalne dirke Pokal Poli 2016 je bil na Volkmerjemi cesti, kjer se je pri?el 8.2 kilometra dolg krog. Ta je bil varno speljan na relaciji Ptuj – Mestni vrh – Placar – Mestni vrh – Štuki – Pivkova ulica – Ptuj. V petih dirkah je skupno tekmovalo ?ez 400 kolesarjev in kolesark, ki so prišli iz Avstrije, Srbije, Hrvaške in Slovenije. V kategorijah de?kov C, B in A ter pri mlajših in starejših mladincih se je v dresu Kolesarskega kluba Perutnina Ptuj na doma?i dirki predstavilo devetindvajset kolesarjev. Med Ptuj?ani je bil najboljši tretji pri mlajših mladincih Marko Hozjan, ?etrti je bil Luka Sagadin in peti Miha Muršec. Med deseterico so se uvrstile še Jure Majnik, Jan Svenšek, Primož Kirbiš, Žan Žnidar, Andrej Majnik, Vid Jeromel in Nace Malovi?. Dirka za Pokal Poli 2016 je na visokem organizacijskem nivoju izpeljal Kolesarski klub Perutnina Ptuj in na njej je najve? zmag tokrat pobral Kolesarski klub Adria Mobil.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 13. april 2016.)