Domov » Novice » Ptujčanom številne medalje na državnem prvenstvu v boksu

Ptujčanom številne medalje na državnem prvenstvu v boksu

Od blizu - levo Anja, desno Monika
Najboljši slovenski boksarji in boksarke v vseh starostnih skupinah so v Ravnah na Koroškem tekmovali na državnem prvenstvu v boksu za posameznike za leto 2016. Prvenstva se je udeležilo okrog 150 tekmovalcev iz triindvajsetih klubov in društev. Na Koroškem sta iz Ptuja tekmovala Boks klub Dejan Zavec Boxing in Boks klub Ring, ki je skupno imel prijavljenih kar enajst tekmovalcev. Ti so osvojili štiri zlate in šest srebrnih medalj. Pri ?lanicah sta v ringu zmagali za naslov državnih prvakinj Monika Boži?ko in Anja Jablo?nik. Brez borbe sta državni prvakinji Kaja Tomasino in Tamara Oprešnik. Med ringovci so druga mesta osvojili še Alen Kralj, Leon Lovrec, Alex Bauman, Timotej Pu?ko, Blaž Škrjanec in Denis Lazar. Iz Ptuja je tekmoval tudi Boks klub Dejan Zavec Boxing, iz katerega je Peter Pravdi? izgubil v ?etrtfinalu, medtem ko je mladi Tomi Loren?i? nastopil v finalu zelo dobro in je osvojil srebrno medaljo.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 3. junija 2016.)