Domov » Novice » Ptujski strelci državni prvaki

Ptujski strelci državni prvaki

Članska ekipa Strelskega kluba Ptuj iz leta v leto dokazuje svojo kvaliteto z uspešnimi nastopi v tekmovanju v Pokalu Slovenije v 1. A ligi v streljanju z zračno pištolo. Ptujčani so pred dvema letoma zmagali, lani so bili drugi in letos so ponovno zasedli prvo mesto. Pod naslovom državnega prvaka so se podpisali Sašo Stojak, Majda Raušl. Matija Potočnik in Zlatko Kostanjevec. V petih krogih so ptujski strelci dvakrat zmagali, po enkrat pa so bili drugi, tretji in četrti. Končni vrstni red v 1. A ligi v streljanju z zračno pištolo za sezono 2019/2020 je bil tretje mesto Strelsko društvo Dušan Poženel Rečica z osvojenimi 52 točkami, drugo mesto Strelsko društvo Železniki z osvojenimi 59 točkami in Strelski klub Ptuj z osvojenimi 61 točkami. Naši strelci so imeli v petih krogih povprečno 1676,6 nastreljanih krogov. Med posamezniki je najbolje v ligi streljal Klemen Tomaševič, medtem ko je bil iz Strelskega kluba Ptuj Sašo Stojak tretji in Majda Raušl je zasedla šesto mesto.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 3. julija 2020.)