Domov » Novice » Rokometaši Ormoža boljši od Ptujčanov

Rokometaši Ormoža boljši od Ptujčanov

Varovanci trenerjev Vladimirja Vujoviča in Saše Praprotnika so imeli pravi test na prijateljski pripravljalni rokometni tekmi med Dravo in Ormožem. Gostje, ki igrajo v 1. NLB ligi so na koncu slavili za osem zadetkov in glede na prikazano je bila to tudi realna razlika med tekmecema. V prvem polčasu so prvoligaši proti Ptujčanom še lovili pravi zalet in ko so stisnili v obrambi so si priigrali tudi prednost z 12:7. V tem obdobju so igrali 6-0 obrambo in učinkovito v napadu, v katerih jih je vodil Bojan Čudič. Na drugi strani so rokometaši Drave precej nihali predvsem v napadu, v katerem je bil skozi celotno tekmo najbolj učinkovit Tomaž Grobelnik, saj je skupno dal kar devet zadetkov. Z njegovo pomočjo in z boljšo realizacijo domače vrste se je polčas končal z 13:11. V drugem polčasu je ekipa Jeruzalema Ormoža dala v prestavo višje, kar je pomenilo, da so zaigrali odlično v obrambi in napadu. Plod tega je bilo njihovo vodstvo z 22:13. V tem obdobju so bili Ptujčani popolnoma nemočni v napadu, vendar so se v nadaljevanju zbrali in so do konca držali korak na tekmi, ki se je končala z rezultatom 29:21. Po tekmi sta bila oba trenerja lahko zadovoljna z igro njunih ekip v obrambi, medtem ko so oboji v napadu naredili preveč napak. Do začetka prvenstva bodo sedaj oboji še zavzeto trenirali in igralci Drave s prvenstvo v 1. B državni rokometni ligi startajo prihodnji vikend 15. septembra, ko bodo igrali z Mokercem Igom.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 7. septembra 2018.)