Domov » Novice » Srebro za Čurina, bron za Vuzem Vajdovo

Srebro za Čurina, bron za Vuzem Vajdovo

Kickboks - dve medalji
Evropsko mladinsko in kadetsko prvenstvo v kickboxingu organizacije WAKO je bilo v mestu Krynica Zdroj. Na Poljskem je bilo prijavljenih 1660 tekmovalcev iz dvaintridesetih držav. Slovenija je imela štirideset tekmovalcev, medtem ko so Klub borilnih veš?in zastopali Luka Vindiš, Vito ?urin, Timi Sitar, Lara Vuzem Vajda, Patrik Šulek, Simon Kaisersberger in Gašper Mlakar. Ptuj?ani so zabeležili kar nekaj dobrih uvrstitev, medtem ko sta medalji osvojila Vito ?urin in Lara Vuzem Vajda. Zelo pozitivno je presenetil šestnajstletni Vito ?urin, ki se je iz kroga v krog boril bolje. V mladinski kategoriji do 74 kilogramov je osvojil drugo mesto. Šele enajstletna Lara Vuzem Vajda je pri kadetinjah v kategoriji do 34 kilogramov bila tretja. Na mladinskem in kadetskem evropskem prvenstvu v kickboksu na Poljskem so bili zelo uspešni slovenski reprezentanti, saj so skupno osvojili po štiri zlate, srebrne in bronaste medalje.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 1. oktobra 2013.)