Domov » Novice » Uspehi ptujskih atletov in atletinj

Uspehi ptujskih atletov in atletinj

Veronika Domjan - met diska
?lan Atletskega kluba Ptuj Grega Pavlovi? je nastopal v Azerbajdžanu v evropskih kvalifikacijah za druge mladinske poletne olimpijske igre. Mladi sprinter je v teku na 100 metrov nastopil zelo dobro, saj je izena?il svoj osebni rekord 10,98 sekunde in dosegel kon?no deveto mesto. Še boljši šesti je bil v teku na 200 metrov, kjer je postavil tudi osebni rekord 22,11 sekunde. Ob tem izstopajo?em rezultatu je za izpostaviti nastope ptujskih atletov in atletinj na Atletskem pokalu Slovenije za ?lane in ?lanice v Novi Gorici. Pri ?lanih je bil Grega Pavlovi? ?etrti na 200 metrov, prav tako ?etrti je bil v teku na 3000 metrov Matej Jeza. Še boljše so bile ptujske atletinje, ki so posamezno osvojile tri medalje. Bronasto je dobila v metanju kopja Melani Hentak, ki je orodje vrgla 44 metrov in 48 centimetrov. Srebrno medaljo je v skoku v daljino prejela Nina Kolari? za skok dolg 605 centimetrov. V metanju diska je dobila zlato medaljo Veronika Domjan, ki je najdalje vrgla disk 41 metrov in 83 centimetrov. Trenutno najboljša ptujska atletinja Domjanova je kot ?lanica slovenske atletske reprezentance tekmovala tudi na petem evropskem ekipnem prvenstvu v Talinu.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, 26. junija 2014.)