Domov » Novice » Uspehi ptujskih atletov in atletinj

Uspehi ptujskih atletov in atletinj

Veronika Domjan - met diska
Član Atletskega kluba Ptuj Grega Pavlovič je nastopal v Azerbajdžanu v evropskih kvalifikacijah za druge mladinske poletne olimpijske igre. Mladi sprinter je v teku na 100 metrov nastopil zelo dobro, saj je izenačil svoj osebni rekord 10,98 sekunde in dosegel končno deveto mesto. Še boljši šesti je bil v teku na 200 metrov, kjer je postavil tudi osebni rekord 22,11 sekunde. Ob tem izstopajočem rezultatu je za izpostaviti nastope ptujskih atletov in atletinj na Atletskem pokalu Slovenije za člane in članice v Novi Gorici. Pri članih je bil Grega Pavlovič četrti na 200 metrov, prav tako četrti je bil v teku na 3000 metrov Matej Jeza. Še boljše so bile ptujske atletinje, ki so posamezno osvojile tri medalje. Bronasto je dobila v metanju kopja Melani Hentak, ki je orodje vrgla 44 metrov in 48 centimetrov. Srebrno medaljo je v skoku v daljino prejela Nina Kolarič za skok dolg 605 centimetrov. V metanju diska je dobila zlato medaljo Veronika Domjan, ki je najdalje vrgla disk 41 metrov in 83 centimetrov. Trenutno najboljša ptujska atletinja Domjanova je kot članica slovenske atletske reprezentance tekmovala tudi na petem evropskem ekipnem prvenstvu v Talinu.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, 26. junija 2014.)