Domov » Novice » Uspešen nastop ptujskih atletov na državnem prvenstvu

Uspešen nastop ptujskih atletov na državnem prvenstvu

Deset predstavnikov Atletskega kluba Ptuj je na Prvenstvu Slovenije za člane in članice osvojilo sedem medalj, od tega so štiri zlate, srebrna in dve bronasti. Tretja je bila v teku na 100 metrov z ovirami Maja Bedrač in tretje mesto je v skoku v daljino zasedel tudi Žan Viher. Mesto višje na drugem se je v metu kladiva znašel Jurček Korpič Lesjak. Zelo pozitivno je presenetila z zmago v skoku v daljino Maja Bedrač, potem ko je v tej disciplini za zlato medaljo pristala pri 623 centimetrih. Po pričakovanjih je naslov državnega prvaka v metu diska osvojil Kristjan Čeh. Trenutno najboljši slovenski atlet je orodje tokrat vrgel 62,37 metra. Dva naslova državne prvakinje pa je v Celju dosegla Veronika Domjan. Odlična metalka je slavila v suvanju krogle z izidom 14,69 metra, medtem ko je v njeni paradni disciplini metu diska slavila z izidom 52,53 metra.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 5. avgusta 2020.)