Domov » Novice » Veliko strelsko tekmovanje

Veliko strelsko tekmovanje

Strelsko tekmovanje v Kidricevem
V novi športni dvorani Kidričevo je domače strelsko društvo izvedlo dvodnevno strelsko tekmovanje z zračnim orožjem. 4. turnir državne članske lige z zračno pištolo in puško za pokal Slovenije je bil dobro organiziran in tekmovalci so streljali na elektronske tarče. Na liniji v 1. A ligi v streljanju z zračno pištolo se je zbralo šestintrideset tekmovalcev in tekmovalk iz dvanajstih klubov oziroma društev. Po štiridesetih krogih si je nabral veliko prednost Peter Tkalec, ki je nastreljal 386 krogov in to prednost ter prvo mesto je s solidnim nastopom ohranil tudi po finalnem nastopu. Ptujski strelci tokrat niso bili preveč uspešni, saj je bil Robert Šimenko z 357 krogi petintrideseti, Majda Raušl z 367 krogi šestindvajseta in Matija Potočnik z 371 krogi štirinajsti. Med ekipami je Strelsko društvo Dušan Poženel Rečica prepričljivo osvojilo prvo mesto z nastreljanimi 1122 krogi. Skupno je Strelski klub Ptuj zbral 1095 krogov, kar je tokrat zadostovalo le za enajsto mesto. Po štirih krogih tekmovanja v 1. A državni ligi v streljanju z zračno pištolo so v skupnem seštevku Ptujčani zdrsnili na tretje mesto, medtem ko se je z dobrim nastopom v Kidričevem na vrh povzpela ekipa iz Rečice.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 22. januarja 2013.)