Domov » Novice » Lepi uspehi Plavalne akademije Kurent

Lepi uspehi Plavalne akademije Kurent

Trenerja Borut Petrovič in Boštjan Maračić sta v zadnjih mesecih svoje tekmovalce pripravljala na prestavljeno moštveno poletno državno prvenstvo v plavanju za mlajše dečke in mlajše deklice ter dečke in deklice. Plavalno akademijo Kurent so na prvenstvu v Kopru zastopali Eva Hvalec, Mia Jovanovič, Žanin Krušič, Sofija Peteršič. Iza Jurgec Bauman, Eli Kumer, Ema Zorec, Jurij Peteršič, Lina Maltarić, Zala Mojsilovič Meznarič, Emma Krevs in Matevž Kostanjevec. Izmed kurentovih plavalk je bila najbolj uspešna Lina Maltarić. Slednja je zmagala na 50 in 100 metrov prsno, ob tem pa je zasedla še drugo mesto na 200 metrov prsno. Velik napredek je v Kopru pokazala Zala Mojsilovič Meznarič, ki si je priplavala dve zlati medalji, saj je slavila na 100 in 200 metrov delfin. Za dodatne stopničke je poskrbela Emma Krevs, saj je osvojila tri srebrne medalje. Kurentove plavalke so na moštvenem državnem prvenstvu Slovenije osvojile skupno 7. mesto med 27 ekip iz celotne Slovenije, plavalci so zasedli 17. mesto, medtem ko so bili skupno 14., kar je za tako majhno ekipo lep uspeh.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 23. oktobra 2020.)