Domov » Novice » Izobraževanje » Na Ptuju so razglasili naj dijake leta 2026

Na Ptuju so razglasili naj dijake leta 2026


V poročni dvorani Mestne hiše na Ptuju je potekal slovesni sprejem najuspešnejših dijakinj in dijakov zaključnih letnikov srednješolskega izobraževanja Mestne občine Ptuj za šolsko leto 2025/2026. Dogodek, ki poudarja pomen znanja, prizadevnosti in osebne rasti mladih, je zbrane nagovorila županja Nuška Gajšek.

Slovesnost se je pričela z glasbenim uvodom, v katerem je na saksofonu nastopila Geli Črnivec ob klavirski spremljavi Angelike Lajh pod mentorstvom Danijela Šegule. V nadaljevanju je županja izpostavila pomen izobraževanja in vztrajnosti: »Naj današnja priznanja ne bodo le nagrada za preteklo delo, temveč tudi spodbuda za prihodnje izzive.«

V skladu s pravilnikom Mestne občine Ptuj so šolske komisije in vodstva šol izbrali najuspešnejše dijake posameznih programov. Ti so prejeli spominsko priznanje – medaljo z grbom Mestne občine Ptuj, najboljšim pa so podelili tudi listine »Naj dijak«.

Izstopajoči dosežki mladih talentov

Na Elektro in računalniški šoli Ptuj sta priznanja prejela Žan Hauzer (program mehatronik operater) in Anže Sužnik (elektrotehnik). Slednji je bil razglašen tudi za najboljšega dijaka štiriletnega programa Šolskega centra Ptuj. S svojim znanjem, ustvarjalnostjo in mednarodnimi uspehi je pomembno zaznamoval šolski prostor.

Na Šoli za ekonomijo, turizem in kmetijstvo sta izstopali Žana Letonja (trgovec) in Ema Šnajder (ekonomski tehnik), ki sta s svojo prizadevnostjo, sodelovanjem in aktivno vlogo v skupnosti dokazali, da odličnost presega zgolj učne rezultate.

Strojna šola je med naj dijake uvrstila Roka Kosa (avtoserviser) in Jana Paula Zadravca (strojni tehnik). Rok Kos je bil obenem razglašen tudi za najboljšega dijaka triletnega programa Šolskega centra Ptuj, saj izstopa po strokovnosti, angažiranosti in družbeni odgovornosti.

Naj dijak Gimnazije Ptuj

Ta naziv je prejel Andraž Petrovič, ki je v vseh štirih letih dosegal odličen učni uspeh s povprečno oceno 5,0. Poleg izjemnih akademskih dosežkov ga odlikujejo tudi skromnost, zrelost in spoštljiv odnos do okolice. Svojo izobraževalno pot bo nadaljeval na Fakulteti za strojništvo v Ljubljani.

Organizatorji so ob zaključku izrazili ponos nad mladimi, ki s svojim znanjem, predanostjo in vrednotami predstavljajo svetlo prihodnost lokalne skupnosti. Dijakom so zaželeli pogumne korake na nadaljnji življenjski poti ter jih povabili na skupno druženje.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 24. junija 2026.)

Dodaj odgovor

Za komentiranje se je potrebno prijaviti.

Na vrh