Domov » Novice » 11. Večerni tek čez ptujski grad

11. Večerni tek čez ptujski grad

Rekreativni tekači in tekmovalci so si obkrožili datum petek, 3. junij 2022, ko je Tekaška akademija za odrasle po letu dni premora pripravila 11. Večerni tek čez ptujski grad. Razdalji na 5,7 in 9,5 kilometra je preteklo skupno 162 tekačev, ki so večinoma prišli iz Slovenije, nekaj posameznikov pa je bilo tudi iz tujine. Tek je imel start in cilj v Termah Ptuj, sicer pa se je vil čez park, stari del mestnega jedra in do najvišje točke do ptujskega gradu. Na krajšem 5.7 kilometra dolgem teku sta zmagala Vesna Hozjan in Matevž Zavec. Na daljšem 9,5 kilometra dolgem teku sta zmagala Martina Potrča in Matej Šturm. 11. Večerni tek čez ptujski grad je prinesel štiri uradne zmagovalce, a zmagovalci teka so bili vsi udeleženci, ki so v svojem tempu pretekli eno od dveh prog.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 8. junija 2022.)