Domov » Novice » Dve bronasti medalji za ptujski judo

Dve bronasti medalji za ptujski judo

Nova Gorica je gostila državno člansko prvenstvo v judu. Na blazinah se je v 159 borbah pomerilo 51 judoistk in 93 judoistov. Med njimi sta pod vodstvom trenerja Vlada Čuša Judo kluba Drava Ptuj zastopala Luka Perkovič in Damir Amidžič. Slednji je v kategoriji do 100 kilogramov za bronasto medaljo premagal Ilya Barbolina, medtem ko je izgubil z Davidom Kukovico in Nejcem Lahom. Bolje je na tatamijih šlo Luki Perkoviču, ki je tekmoval v kategoriji do 73 kilogramov. V zelo močni konkurenci je najprej v predtekmovanju premagal Žana Požeka in Žana Markoviča. Nadarjen mlad judoist je v polfinalu izgubil proti Nacetu Herkoviču, medtem ko je v tekmi za tretje mesto premagal Žiga Vrečarja. S tem si je Luka Perkovič priboril tretje mesto, katerega je zasedel tudi Damir Amidžič, kar sta lepa uspeha in potrditev dobrega dela Judo kluba Drava Ptuj tudi v članski kategoriji.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 7. aprila 2021.)