Domov » Novice » Emma, Lina in Zala so tekmovale v slovenski kadetski plavalni reprezentanci

Emma, Lina in Zala so tekmovale v slovenski kadetski plavalni reprezentanci

Pod vodstvom trenerja Boštjana Maračića so strokovno načrtovani treningi prinesli najprej odlične rezultate plavalcem in plavalkam Plavalne akademije Kurent, ki so na Prvenstvu Slovenije osvojili kar osem medalj. Te medalje so jim dale novega zagona, saj so Lina Maltarić, Zala Mojsilovič Meznarič in Emma Krevs še izboljšale svoje rezultate v 25 metrskem bazenu in so se uvrstile v slovensko plavalno kadetsko državno reprezentanco. Lina Maltarić je v Sarajevu zmagala na 50 metrov prsno in je bila četrta na 100 metrov prsno. Zala Mojsilovič Meznarič se je najbolj izkazala v delfinovem slogu, saj je bila druga na 100 in 200 metrski razdalji. Emma Krevs je zasedla peto mesto na 50 metrov hrbtno. Po zelo uspešnem zimskem delu tekmovalne sezone so si tri mlade plavalke zadele nov cilj in ta je da dosežejo norme ter se uvrstijo na Olimpijski festival evropske mladine, ki bo ob koncu meseca julija potekal v Mariboru.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 19. aprila 2023.)