Domov » Novice » Judo klub Drava je osvojil Pokal Ptuja 2023

Judo klub Drava je osvojil Pokal Ptuja 2023

V športni dvorani Center se je na treh borilnih mestih izvedel Pokal Ptuja 2023 v judu. Šlo je že za 36 izvedbo tekmovanja, ki se ga je v petih starostnih kategorijah udeležilo kar 268 tekmovalcev. V treh kategorijah je tekmovanje, ki ga je skozi ves dan odlično izpeljal Judo klub Drava Ptuj štelo tudi za slovenski pokal v judu. Gledalci so videli številne kvalitetne borbe v kategorijah U8, U10, U12, med mladinci in mlajšimi člani. V borbah so se izkazali predstavniki Judo kluba Drava, ki je na domači tekmi imel prijavljenih skupno kar 68 tekmovalcev. Ptujčani so skupno osvojili devetindvajset medalj. Zlate medalje so za Judo klub Drava osvojili Patrik Kojc, Jakob Kozel Jus, Lan Milošič, Helena Vučkovič, Maks Zalar in Andi Karameta. Za piko na i uspešnemu tekmovalnemu delu kaže tudi skupni točkovni vrstni red za Pokal Ptuja 2023 v judu. Največ točk in s tem ekipni naslov so osvojili člani Judo kluba Drava Ptuj, ki so jim na drugem mestu sledili člani Judo kluba Apolon Maribor in na tretjem mestu člani Judo kluba Bežigrad.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 14. aprila 2023.)