Domov » Novice » Kujavec in Jabločnikova državna boksarska prvaka

Kujavec in Jabločnikova državna boksarska prvaka

Ales Kujavec DP
Boksarska zveza Slovenije in Boks klub Ring Ptuj sta v športni dvorani Gimnazije Ptuj na posebnem olimpijskem ringu izpeljala 24. državno prvenstvo v boksu za posameznike. V vseh starostnih skupinah je nastopilo 85 tekmovalcev iz devetnajstih slovenskih klubov. Odli?no je pred finalnimi nastopi kazalo tudi doma?im tekmovalcem, saj so se uvrstili v šest ?lanskih final. Med ženskami je v kategoriji do 57 kilogramov nastopila Anja Jablo?nik, katera je po dolgem ?asu spet tekmovalno stopila v ring in je za naslov državne prvakinje deklasirala svojo nasprotnico Majo Firstner. V kategoriji do 60 kilogramov je bil Blaž Škerjanec blizu zmage proti Primorcu Igorju Pertotu, kateri je slavil z 2:1. Drugi Ptuj?an v ringu je bil v kategoriji do 64 kilogramov Marcel Gojkošek, ki se je zelo trudil proti Edinu Sejdinovi?u, kateri je zabeležil ?isto zmago s 3:0. Prav tako ?isto zmago je v velterski kategoriji zabeležil Aleš Kujavec, kateri je za zlato medaljo s sijajnim nastopom ugnal starega znanca Danijela Babi?a. Še dva ringovca sta nastopila v finalu in najprej je Marko Makovec pokazal zelo borben nastop proti favoriziranemu Aljažu Venku, ki je bil aktivnejši in natan?nejši boksar ter je zmagal s 3:0. V kategoriji do 81 kilogramov sta si nasproti stala Denis Lazar in Ljubljan?an Mitja Diši?. Skozi vse tri runde je Lazar bil za odtenek boljši nasprotnik, a mednarodni sodniki so zmago z 2:1 dodelili Diši?u, kar je dodobra razburilo gledalce in ?lane ptujskega kluba, medtem ko je Lazar bil vseeno po svojem nastopu bolj umirjen. Na državnem prvenstvu na Ptuju je sodeloval tudi Dejan Zavec Boxing club, ki je z dvema mladimi tekmovalcema osvojil dve medalji. Na drugi strani je Boks klub Ring Ptuj imel prijavljenih trinajst tekmovalcev in je osvojil skupno deset medalj. S kvaliteto boksa na državnem prvenstvu so bili lahko zadovoljni tudi gledalci, ki se jih je v športni dvorani Gimnazije Ptuj v treh dneh skupno zbralo ?ez 1000. Med njimi si je finalne nastope z zanimanjem ogledal tudi naš boksarski šampion Dejan Zavec.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 22. aprila 2015.)