Domov » Novice » Med ptujskimi športnicami prvo ime v letu 2012 Mina Markovič

Med ptujskimi športnicami prvo ime v letu 2012 Mina Markovič

Mina Markovic Best 2012
Prvo ime ptujskega športa v letu 2012 je prav gotovo bila plezalka Mina Markovi?. Ta je v prvem delu leta naredila pomik k svetovnemu vrhu v balvanskem plezanju in je tudi osvojila prvo mesto na doma?i tekmi v Log Dragomerju. V skupnem seštevku te specifi?ne discipline je osvojila ?etrto mesto. Še bolje ji je šlo v njeni najljubši disciplini v težavnosti, kjer je dobila tri tekme in je drugo leto postala skupna zmagovalka svetovnega pokala. Ob bok Markovi?evi lahko postavimo športnico invalidko Tatjano Majcen Ljubi?. Ta je na evropskem prvenstvu v atletiki na Nizozemskem dobila dve bronasti medalji, medtem ko je na paraolimpijskih igrah v Londonu osvojila šesto mesto v suvanju krogle. Med ptujskimi športnicami sta na mednarodni sceni ?lanici Kluba Borilnih veš?in Ptuj Sabina Kolednik in Adrijana Korez na evropskem prvenstvu v kickboksu v Bukarešti osvojili peti mesti. Na doma?ih in mednarodnih tekmovanjih pa so s svojimi rezultati v letu 2012 izstopale tudi judoistka Urška Urek, strelka Majda Raušl in atletinja Veronika Domijan.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 3. januarja 2013.)