Domov » Novice » Mladi ptujski športniki uspešni na OFEM-u

Mladi ptujski športniki uspešni na OFEM-u

Na Olimpijskem festivalu evropske mladine je bila kapetanka slovenske ženske odbojkarske reprezentance Ptujčanka Nika Milošič. Naše reprezentantke so na turnirju dosegle pet suverenih zmag in so osvojile prvo mesto. V finalu je Slovenija s 3:0 v nizih premagala Nemčijo. Z osvojeno zlato medaljo je Nika Milošič prišla do svojega največjega uspeha v karieri. Blizu osvojeni medalji je bil tudi Andraž Rajher. Član Atletskega kluba Ptuj je v metu kladiva zasedel nehvaležno četrto mesto, potem ko je orodje vrgel 72 metrov in trinajst centimetrov. V metu diska je osvojil sedmo mesto in je dosegel osebni rekord z rezultatom 55 metrov in 52 centimetrov. Iz ptujskega atletskega kluba je v troskoku Taja Pučko zasedla petnajsto mesto s skokom dolgim 11 metrov in 61 centimetrov. Na OFEM-u v Mariboru je v kolesarskem delu tekmovala Hana Jeromel. Članica Kolesarskega kluba Perutnina Ptuj je v kronometru bila šestinsedemdeseta, na cestni dirki pa oseminpetdeseta.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 2. avgusta 2023.)