Domov » Novice » Šport » Na rokometnem derbiju ni bilo zmagovalca

Na rokometnem derbiju ni bilo zmagovalca

Lokalni derbi 2. slovenske rokometne lige med Dravo in Moškanjci Gorišnico je prinesel posebni naboj za obe ekipi. Na Ptuju je bila v vlogi rahlega favorita gostujo?a ekipa, ki je druga na lestvici in je ve?ine dvoboja tudi dobila. Moškanjci Gorišnica so prvi pol?as dobili z 12 : 10, medtem ko je bil drugi pol?as zelo izena?en in napet. Ptuj?ani so ujeli stik v 55. minuti tekme, ko je bil rezultat 23 : 23, nato so povedli minuto pred koncem po zadetku Žana Pukši?a z 25 : 24 in to?ko je gostom v zadnjih sekundah za izena?enje na 25 : 25 prinesel Jaka Lozinšek. Ob obeh ekipah je na derbiju v prvi vrsti zmagal rokomet in predvsem gledalci, ki so bu?no vzpodbujali svoji ekipi in se jih je v športni dvorani Osnovne šole Ljudski vrt na tekmi med Dravo in Moškanjci Gorišnico zbralo rekordno število v tej tekmovalni sezoni okrog tristo.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 7. aprila 2012.)