Domov » Novice » Nogometašem Drave lokalni obračun s Hajdino

Nogometašem Drave lokalni obračun s Hajdino

Vsaj kakšnih 300 gledalcev si je prišlo na Mestni stadion Ptuj ogledat lokalni nogometni obračun med Dravo in Hajdino. Ptujčani so bili boljši nasprotnik v prvem polčasu, medtem ko je bila v drugem polčasu igra zelo enakovredna. Modri so si v prvem delu priigrali kar nekaj dobrih situacij za zadetek in edini zadetek so dosegli v 23. minuti. Takrat je močno podajo Klemna Mlakarja z desne strani čez petmetrski prostor v mrežo poslal Niko Šalamun. V drugem polčasu so Ptujčani povišali svoje vodstvo po dolgi podaji v prostor Roka Begonje je akcijo z zadetkom realiziral Marcel Blaj. Gostujoči nogometaši Hajdine so v drugem polčasu imeli izredno priložnost za izenačenje preko Nejca Medveda, ki jo je vrhunsko obranil vratar Luka Janžekovič. V zaključku tekme je Nejc Medved po odličnem prodoru in fantastičnem strelu postavil končni rezultat tekme 2:1. S tem je Drava prišla do sedme letošnje prvenstvene zmage in je z zbranimi dvaindvajsetimi točkami trenutno na prvem mestu 3. slovenske nogometne lige vzhod.

(Objavljeno v oddaji Ptujska kronika, dne 11. oktobra 2023.)